۵ اصل تولید محتوا در ۵ دقیقه

تولید محتوا جزئ جدایی ناپذیر فعالیت در فضای مجازی است که همواره مورد توجه صاحبین کسب و کار و متخصصین این حوزه بوده است .

علاوه بر آن این حوزه همواره یکی از حوزه های پر درآمد در فضای اینترنت بوده و هست ، زیرا امروزه تمامی کسب و کار ها نیاز به حضور در فضای مجازی دارند و این حضور باید با محتوا همراه باشد .

از طرفی با توجه به شدید تر شدن رقابت در تمامی حوزه های کسب و کار در فضای مجازی تنها عاملی که برند های قوی تر را از ضعیف تشخیص می دهد کیفیت محتوا و پیامی است که آن ها در آن بیان می کنند.

با توجه به این موارد که گفتیم در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که این عامل مهم (محتوا) باید چه اصولی داشته باشد تا بهترین بازدهی را برای شما داشته باشد.

این اصول عبارتند از :

  • ادبیات محتوا
  • بستر محتوا
  • پیام محتوا
  • مداومت
  • خلاقیت
۵ اصل تولید محتوا در ۵ دقیقه

ادبیات محتوا :

به زبان ساده ادبیات در دنیای تولید محتوا یعنی باید از المان هایی استفاده کنید که مطابق با خلق و خوی مخاطب هدفتان باشد!

برای مثال در صورتی که در حوزه ساختمان فعالیت دارید بهتر است از رنگ ها و فونت های ضخیم و سنگین تر مانند فونت اردیبهشت و رنگ قهوه ای پر رنگ استفاده نمایید یا در صورتی که در حوزه شال و روسری فعالیت دارید بهتر است از رنگ های شاد تر و تنوع بیشتر به همراه فونت هایی مانند قلم استفاده نمایید تا نتایج بهتری بدست بیاید!

بستر محتوا :

محتوا بر اساس بستر آن ساخته می شود ، این یعنی محتوایی که برای اینستاگرام ساخته می شود با محتوای وبسایت و تلگرام و … متفاوت است.

هر چند در مواردی که بستر ها با اهداف یکسان تشکیل شده باشند یا یک بستر نمونه دیگری داشته باشد شما می توانید از یک نوع محتوا در آن ها استفاده نمایید . برای مثال آپارات و یوتیوب

بستر محتوا علاوه بر سایز محتوا بر مدت زمان محتوا و پیام آن نیز تاثیر گذار است . برای مثال یک محتوای اینستاگرامی صرفا باید کوتاه و جالب باشد! این در صورتی است که محتوای یوتیوب باید جامع ، با کیفیت و شیوا باشد تا بهتر نتیجه بگیرد!

۵ اصل تولید محتوا در ۵ دقیقه

پیام محتوا :

بسته به حوزه کاری و نوع مخاطب هدفتان پیام محتوا و کیفیت آن مشخص می شود . این یعنی شما باید علاوه بر داشتن کیفیت بالا پیامی داشته باشد که برای مخاطب هدف شما جالب ، کاربردی ، سرگرم کننده یا مهم باشد تا مخاطب شما نتیجه ای را برایتان خلق کند که شما می خواهید.

مداومت :

اگر بخواهیم از بین تمامی مواردی که گفت بر اساس اولویت اصول را دسته بندی نماییم می توانیم به این مورد اشاره کنیم . این عامل اصلی ترین موردی است که به آن اشاره می کنیم نه صرفا در بخش تولید محتوا که در تمامی حوزه ها اگر واقعا قصد موفق شدن دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا تعهد را در خود تقویت کنید!

نکته : اولین گام داشتن تعهد مداومت است!

مداومت یعنی دائم در حال یادگیری ، رشد و انجام کار های مهم با کیفیت بهتر باشید و در این راه حتی اگر اتفاقاتی افتاد که از مسیر دور شدید مجدد برگردید و ادامه دهید.

۵ اصل تولید محتوا در ۵ دقیقه

خلاقیت :

بسیاری از صاحبین کسب و کار و تولید کننده های محتوا علی رغم تلاش های بی شمار و داشتن مداومت و … موفق نمی شوند!

زیرا به معنی این کلمه توجه نکرده اند. بسیاری از تولید کننده های محتوا و صاحبین کسب و کار فعالیت خود را شروع نمی کنند یا کند پیش می روند زیرا به جای خلاقیت کمال گرایی را اصل و اساس خود قرار می دهند و به جای تولید محتوا با کیفیت مناسب و بهتر کردن آن در طول زمان در دریای خلاقیت غرق شده و مدام وقت از دست می دهند

پیشنهاد می کنیم در صورتی که صاحب کسب و کار هستید و برای این کار وقت کافی ندارید با ما تماس بگیرید !

مجموعه دیجی کسب یک تیم جوان ولی با تجربه است که به صورت تخصصی در حوزه کسب و کار دیجیتال فعالیت داشته و در این راه تمامی خدمات موردنیاز کسب و کار ها را تامین می کند که تولید محتوا یکی از این خدمات است.

اما عمده تفاوت کار ما با سایر شرکت ها آن است که فعالیت های ما بر مبنای نتیجه ای است که برای کارفرما خلق می شود و این یعنی کارفرما باید صد در صد نتیجه بگیرد !

پیشنهاد می کنیم جهت اطلاعات بیشتر از صفحه خدمات ما یا تماس با ما دیدن فرمایید.

اشتراک گذاری