جدید ترین روش جذب مشتری در صنعت مبلمان

صنعت مبل در ایران جز صنایع لوکس مطرح بوده و عمدتا کسانی در آن حضور دارند که از پشتوانه مالی قوی برخوردارند. زیرا اجرا یک فضای بزرگ و خرید چندین دست مبل و همچنین آماده سازی فضایی جذاب به عنوان گالری مبل از هزینه های بسیار بالایی برخوردار است.

علاوه بر آن فعالیت در این حوضه نیازمند تنوع بالا و دائمی طرح و نقش مبل هاست تا گالری مبل شما همواره در حال پیشرفت و سود دهی باشد.

نکته ای که پیش می آید آن است:

مسلما یکی از دلایلی که شما را وادار به خواندن این مقاله و مقالات مشابه کرده عدم وجود تناسب بین هزینه ها و سود دهی گالری مبل شما است. بنابراین در این مقاله از سری مقالات مجموعه دیجی کسب قصد داریم تا بهترین روش تبلیغات مبلمان را برایتان بازگو نماییم.

روش هایی که ما در مجموعه دیجی کسب به خوانندگان محترم ارائه می دهیم برگرفته از تحقیقات میدانی و راهکارهایی است که ما به کسب و کار های واقعی ارائه نموده ایم. لذا پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد ایجاد یک تحول عظیم در گالری مبل خود را دارید، چند دقیقه ای وقت گذاشته و تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی یک تجربه در روش تبلیغات برای مبلمان

جهت گرفتن تولد یکی از دوستان به یکی از لوکس ترین کافه های شهر یزد رفته بودیم. در راه برگشت در کنار کافه یک گالری مبل بسیار لوکس و زیبا بود اما کسی در آن حضور نداشت. با فروشنده که صحبت می کردیم معلوم بود که مدت زیادی است که کسی به آنجا مراجعه نکرده.

نه مشتری وجود داشت نه حتی بازدید کننده ای ای برای جذب مشتری و سودآوری! اما فروشنده ای که در آن گالری وجود داشت بسیار حرفه ای و مجرب بود و تمامی المان های فروش را به درستی رعایت می نمود. به نظر شما مشکل کار کجا بود؟

چنین اتفاقی را در کسب و کار های دیگر نیز مشاهده کرده بودیم. برای مثال زمانی که برای آب درمانی به یک استخر رفته بودم متوجه شدم این استخر در اکثر روزهای هفته مراجعان کمی دارد و تنها کسانی به آنجا می روند که از قبل آنجا را می شناسند و افراد کمی هستند که به تازگی وارد آنجا می شوند.

اما اعضای آن استخر حداقل تلاش خود را برای بهبود شرایط کرده و سعی می کردند از روش های مختلف تبلیغاتی مشتری جذب کنند و اسم خود را به گوش افراد بیشتری برسانند. که در این راه موفقیت هایی هم بدست آورده بودند اما چون اصولی کار نمی کردند این موفقیت ها پراکنده بود و نمی توانست سود خوبی به آن ها برساند.

توجه داشته باشید که مردم در هر زمانی خرید های خود را انجام می دهند. منتها از برند هایی که خود را به مردم به صورت کامل شناسنده و توانسته اند نیاز های آنان را برطرف سازند.

بگذارید یک موضوع را همین الان با شما به پایان برسانیم:

امکان ندارد که مردم بدانند شما می توانید به آن ها کمک کنید و از شما خرید نکنند

دوعامل کیفیت بالا و شناخت باعث می شود تا کسب و کار شما تا ابد پر سود باشد!

اما چگونه می توانیم به این دو عامل دست پیدا کنیم؟

دست یابی به عامل اول – رفع نیاز مشتری:

اگر پشت میز خود نشسته و از صبح تا شب از وضع خراب بازار گله دارید زمان آن فرارسیده تا برخیزید و فکری به حال کسب و کار خود کنید. باید تحقیق و جست و جو کنید تا نیاز های جدید مردم را پیدا نموده و بر مبنای شرایط کسب و کار خود بتوانید آن ها را برطرف نمایید تا مجدد به چرخه سود دهی بازگردید.

بررسی یک مثال واقعی:

ما برای دفتر جدید شرکت نیاز به مبلمان اداری داشتیم و اتفاقا در کنار شرکت یک گالری مبلمان بسیار مجهز و لوکس وجود داشت اما ما از آن خرید نکردیم. زیرا فروش شرایطی نداشت! به همین سادگی وجود یک ویژگی به اسم فروش شرایطی باعث شد تا سال ۹۹ فرصت یک فروش ۳۰ میلیون تومانی از دست آن گالری برود.

خیلی وقت ها برای رفع مشکلات کسب و کار کافی است کمی به شکست هایی که در تبدیل مشتریان داشتیم فکر کنیم و روند آن ها را مرور نماییم. پاسخ ها به سادگی خودشان را نشان خواهند داد. فقط کافی است کمی دقت کنیم.

به همین ترتیب نیاز های مشترییانمان را نیز می توانیم درک نماییم. بعضی از این نیاز ها عمومی اند مانند:

 • نیاز به کیفیت بالا
 • نیاز به کمی تخفیف
 • نیاز به فروش اقساطی
 • نیاز به اطلاعات تخصصی محصول توسط فروشنده

در رابطه با اطلاعات تخصصی محصول توسط فروشنده بهتر است بیشتر تحقیق کنید زیرا یکی از مهم ترین عواملی که فروشندگان حرفه ای را از افراد معمولی جدا می کند میزان تخصص آن ها در محصول یا خدمتی است که می فروشند. هر چقدر این اطلاعات بیشتر باشد فروش راحت تر است.

پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله گروه بیزینس ایران را مطالعه فرمایید، خیلی به شما کمک خواهد نمود.

بعضی نیاز ها نیز تخصصی اند مانند:

 • نیاز به یک جنس پارچه خاص در مبل
 • یا نیاز به رنگ خاص برای ست کردن با دکوراسیون خانه
 • یا حتی نیاز به نوع استثنا برای افرادی که به دنبال مبل های خاص هستند

مسلما در صورتی که شما در ابتدای راه خود هستید یا به فروش بالا نرسیده اید نمی توانید به این فکر کنید که تمامی نیاز های مشتریان را برطرف کنید.

بنابراین باید ابتدا یک حوزه را مشخص کنید که در آن مشتریان زیادی وجود دارد و شما می توانید به بهترین نحو نیاز های آن ها را برطرف نمایید. سپس به مرور زمان حوزه های کاری خود را افزایش دهید.

برای مثال فقط با مبلمان اداری کار کنید یا فقط مبلمان خانگی کلاسیک بفروشید. این کار باعث کم شدن سردرگمی شما شده و باعث می شود مشتریانی که به سمت شما می آیند مشتریان بهتری باشند. یعنی کسانی که به آن محصول نیاز دارند و چون شما فقط در حال فروش آن محصول هستید به شما بیشتر اعتماد کنند.

حال که معقوله رفع نیاز آشنا شدید لازم است تا یک نکته را همینجا برایتان بازگو کنیم:

مواردی که اینجا گفته می شود تنها بخش کوچکی از عواملی است که شما باید برای جذب مشتری بیشتر در مبلمان رعایت نمایید. لذا این شما هستید که باید به این سوال پاسخ بدهید که چگونه می توانید نیاز های مشتری خود را بهتر برطرف نمایید.

دست یابی به عامل دوم – شناخت:

در این عامل زمان آن فرا می رسد تا به بررسی مرحله دوم بپردازیم. اینکه چگونه باید به مردم بفهمانیم که ما میتوانیم نیاز های آن ها را برطرف نماییم.

پاسخ ساده است! با تبلیغات حرفه ای. زمانی که شما کسب و کار قوی داشته و اطلاعات تخصصی بالایی در زمینه محصول یا خدمت خود داشته باشید تبلیغات برایتان بسیار پر بازده تر و سریعتر خواهد بود. زیرا اطلاعات تخصصی حتی در شناسایی مشتریان احتمالی نیز به شما کمک می کنند. سوالی که پیش می آید آن است:

 • بهترین روش تبلیغات مبلمان چیست؟
 • بازاریابی مبلمان چگونه است؟
 • روش جذب مشتری در مبلمان چه روش هایی دارد؟
 • آیا طراحی سایت مبلمان برای ما نیاز است؟

حال که سوالات درست را میدانید بیایید با هم به آن ها پاسخ بدهیم:

بهترین روش تبلیغات مبلمان چیست؟

قبل از پاسخ به این سوال اجازه بدهید یک نکته جالب را برایتان بیان کنیم!

زمانی که قصد نوشتن این مقاله را داشتیم به یک سوال برخوردیم:

آیا واقعا نیاز است که برای هر مقاله رایگان اینقدر زمان بگذاریم؟ جهت پاسخ به این سوال عنوان این مقاله را در گوگل جست و جو نموده ایم و با وبسایت های بسیاری روبرو شدیم که هر کدام آن ها راهکار هایی را برای روش جذب مشتری در مبلمان ارائه داده بودند. ولی به جز یکی هیچ یکی از آن ها سناریو های اجرایی برای این کار ارائه نداده بودند پیشنهاد می کنیم اگر خواستید برای بازاریابی مبلمان مقاله وبسایت دیگری را نیز بخوانید پیشنهاد ما به شما وبسایت یونس خطیب است که در اینجا لینک آن را نیز گذاشته ایم:

لینکه مقاله بهترین روش های تبلیغ و بازاریابی مبلمان در ایران

توجه: این معرفی بدون وجود مقاصد تبلیغاتی و صرفا معرفی یک نمونه کاربردی دیگر برای روش جذب مشتری در مبلمان است.

حال که با مبانی اولیه آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده تا به پاسخ این سوال بپردازیم:

پیشنهاد ما برای شما یک روش اصولی و دقیق است که پس از مدت تعیین شده مانند یک درخت بارور دائما برای شما سوددهی می کند و باعث رشد روز افزون کسب و کار شما می شود. پاسخ چیزی نیست جز طراحی سایت مبلمان

قبل از اینکه به بررسی طراحی سایت برای مبلمان بپردازیم اجازه بدهید تا یک مثال واقعی را با یکدیگر بررسی نماییم:

فرض می کنیم شما به تمامی نکات گفته شده تا اینجا عمل کرده و در قسمت رفع نیاز و انتخاب محصول مبلمان اداری را انتخاب کرده اید و تخصص بالایی نیز در این نوع مبل ها داشته، تنوع خوبی دارید، پرداخت با شرایط مناسب و … با این شرایط می خواهید جذب مشتری مبلمان انجام داده تا شناخته شوید و کسب درآمد کنید.

شما برای تبلیغات به صورت کلی با دو سناریو روبرو هستید:

 • صاحب رسانه باشید
 • از رسانه های دیگر کمک بگیرید

رسانه های زیادی برای تبلیغات وجود دارند که به شما کمک می کنند تبلیغات محصول یا خدمت خود را انجام دهید که هر کدام از آن ها ادعا می کنند روشی که ارائه می دهند از همه روش ها بهتر بوده و به اصطلاح برای شما بهتری روش تبلیغات مبلمان است و این درحالی است که هیچوقت نمی توان در تبلیغات یک نسخه ثابت برای کسب و کار ها پیچید!

هدف ما نیز این است که اصول پیدا کردن راهکار را به رایگان در اختیارتان قرار بدهیم تا شما بتوانید برای نجات کسب و کار خود بر این مبنا راهکار های اصولی ارائه دهید.

به مثال بازگردیم: شما مبلمان اداری داشته و حال می خواهید از رسانه های دیگر برای تبلیغات خود کمک بگیرید. فرض می کنیم که برای این کار هزینه بالایی نیز انجام می دهید، مخاطبان نیز شما را می بینند اما در نهایت با تنها چیزی که مواجه می شوند یک شماره تماس و آدرس است که برای گالری شما است. شما باید دائما در زمان های مختلف هزینه پرداخت کنید تا اسم، ادرس و شماره تماس خود را به مشتریان احتمالی نشان دهید و یکجایی این پشتوانه مالی خالی می شود! پایان….

به نظرتان چند نفر از آن ها مشتری شما می شوند؟

حال فرض کنید شما صاحب رسانه خود هستید و به رایگان دائما در آن تولید محتوا کرده، از فرایند انتخاب و جابجایی و جایگذاری مبلمان صحبت می کنید، نیاز های مخاطبانتان را دریافت و به آن ها پاسخ می دهید، بدون هزینه های سرسام آور و سختی های بسیار دائما در حال رشد بوده و مشتری های بیشتر و با کیفیت تری جذب می کنید. فروش آنلاین دارید، در جشنواره های فروشتان به سرعت به مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده بودند و به شما اعتماد دارند اطلاع می دهید و مجدد به آن ها می فروشید!

با این تفاسیر به نظرتان کدامیک از این دو روش برایتان کاربردی است؟

بیایید دقیق تر بررسی نماییم:

فرض می کنیم شما قصد دارید از رسانه های دیگر برای تبلیغ محصول خود استفاده کنید و برای این کار از دیوار استفاده می کنید. فروشگاهی ساخته و دائما با مبالغی محصولات خود را نردبان می کنید یا به صورت فوری نمایش می دهید. مخاطب تنها چیزی که از شما می داند اسم و آدرس و شماره تماستان است. امکان دارد به شما مراجعه کند اما چند نفر این گونه هستند؟ و چند نفر از آن ها پس از مراجعه از شما خرید می کنند؟ علاوه بر آن دیوار تقسیم بندی شهری دارد و شما را صرفا به کسانی نشان می دهد که شهر شما را انتخاب کرده باشند. هرچند این عامل هم خوب است و هم بد که بررسی آن خود مقاله دیگری است که به زودی آن را منتشر خواهیم نمود.

مجدد فرض می کنیم شما برای تبلیغات خود از وبسایت هایی همچون ایستگاه و نیاز روز استفاده می کنید. در این حالت شما اسم، آدرس و شماره تماس خود را به تمامی مردم کشور در گوگل سرچ می کنند نمایش می دهید!

اما آیا همه آن ها می توانند حضوری به شما مراجعه کنند؟ علاوه بر آن چرا باید به شما اعتماد کرده و نزد شما بیایند؟

بله درست است با صرف هزینه های بسیار زیاد برای نمایش اسم، آدرس و شماره تماستان می توانید بالاخره پس از مدتی یکسری مشتری دریافت کنید و به آن ها بفروشید اما به نظرتان آیا این همه هزینه و سختی نیاز است؟

حال بیایید راهکار اول را بررسی کنیم: یعنی طراحی سایت مبلمان اداری

شما با هزینه ای از ۱ تا ۵ میلیون تومان وبسایت خود را به یک طراح می سپارید تا آن را بوسیله سیستم وردپرس طراحی نموده و به شما تحویل دهد. پس از آن نیز دائما در آن تولید محتوا می کنید و سعی می کنید در زمینه کاری خود رشد کنید!

اگر واقعا متعهد و سخت کوش باشید احتمالا بتوانید پس از ۲ سال مشتریانی را از طریق وبسایت جذب نمایید! در اینجا شما صاحب یک رسانه به نام وبسایت هستید و درحال جذب مشتری بوسیله آن خواهید بود.

اما آیا این همه زمان لازم است؟ با توجه به شرایط اقتصادی آیا این همه مدت زمان به صرفه است؟

پس راهکار چیست؟ در دو سناریوی قبلی شما به موفقیت می رسید اما یا هزینه خیلی بالایی دارد یا زمان بالا

پیشنهاد مجموعه دیجی کسب برای روش جذب مشتری در مبلمان

فرض می کنیم شما برای بازاریابی مبلمان اداری خود از طریق صفحه تماس با مجموعه دیجی کسب ارتباط برقرار می کنید و این کار را به ما می سپارید. پس از آن چه اتفاقی می افتد؟

افراد مجموعه به صورت مرحله از پایه ای ترین نکات که در کسب و کار سنتی شما باید اصلاح شود تا تخصصی ترین نکات دیجیتال مارکتینگ را در اختیارتان قرار داده و کسب و کار شما را از پایه بازبینی و عیب یابی نموده و همچون یک دکتر راهکار ها و سناریو هایی به شما ارائه می دهند تا به شما کمک کنند که کسب و کار خود را نجات داده و پس از مدتی خودتان روش جذب مشتری در مبلمان ارائه دهید.

دوست دارید با ما همراه باشید؟ به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید!

اشتراک گذاری